Kryeministri i vendit, Edi Rama, foli para pak minutash për një vepër madhore, investimi më i rëndësishëm i huaj në…
REDAKSIONALE Pak më shumë së një muaj më parë mazhoranca socialiste miratoi një dispozitë skandaloze nën petkun e një shumicë…
Nga Bujar Nishani  Të dashur miq, shteti ynë i përbashkët është futur në kolaps të plotë. Është futur shteti në…
Narkoqeveritaret dhe narkoparlamentaret siçiliste kudo qe shkojne, para u shkon Saja e mbrapa i ndjek Xhafa! Nje delegacion qeveritar-parlamentar nga…
Me lajmin e publikuar sot në agjencinë prestigjioze të lajmeve “Reuters” qeveria Rama praktikisht ka marrë një goditje të rëndë.…
Në një konferencë për shtyp, Kreu i Opozitës, Lulzim Basha ka demaskuar  skenarin kriminal që fshihet pas  vendimit për autenticitetin…
Qofshin socialistë, demokratë apo qytetarë pa parti, të gjithë e shtrojnë pyetjen sesi nuk i ngjiti njëherë titulli i deputetit…
Flori SLATINA Dje, në një intervistë ekskluzive për “55news.al”, arekolgou i mirënjohur Neritan Ceka, akuzoi ministren e Kulturës për investime…
Pasi u bë Kryeministër i vendit, pasi grabiti institucionet me radhë dhe u bë kryeprokuror, kryepolic, kryehetues, kryegjykatës etj, Rama…
Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka shprehur shqetësimin se vendi gjendet në një kërcenim shumë të madh, po kthehet policia…
Nga Edi Lesi Ministri i Infrastruktures se Kosoves, Pal Lekaj, ka reaguar lidhur me pergaditjen e qeverise shqiptare per te…
Sa më shumë i afrohemi “datës së gjykimit” për hapjen e negociatave, aq më e qartë bëhet fakti se nuk…

Lajmet e fundit

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Aktualitet

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Një ushtri e armatosur është formuar në një fshat japonez për të ndaluar ‘pushtimin’ e zonës nga majmunët dhe vjedhjen e të mbjellave. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor...

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!