Nga Astrit Lulushi   Njeriu kur lind çlirohet, por ndërsa ai rritet, kjo liri pak nga pak i merret, dhe…
Nga Artur Zheji Është “Kasta” një koncept që unë, për së pari e kam ndeshur në Itali dhe ka të…
Nga Oerd Bylykbashi Dy biznesmene vendosin te lidhin nje kontrate mes tyre. Vlera e kontrates eshte disa qindra miliona leke.…
Nga Augustin Palokaj Si të pajtohen thirrjet e presidentit Thaçi dhe grupit të tij me Limajn, Haradinajn, Veselin e Pacollin…
Nga Martin Hyfner Për të shmangur çdo keqkuptim:Unë jam një besimtar i vendosur i integrimit europian. Por gjithnjë e më…
Rusia e do Bashkimin Europian si Bashkim Sovjetik në shpërbërje Nga Qemal SAKAJEVA Emigrim njerëzish ka pasur gjithmonë,  madje s’janë…
Redaksionale E ndërsa kryeministri hedh karremin me një foto-imagjinare për të ushqyer cinizmin e urimit të mëngjesit, në një faqe…
Nga Ylli Manjani E përsëris: Miratimi i ligjit për Magjistraturën është akt ANTI-REFORMË dhe krejt i pastër KORRUPTIV! Politika duhet…
Nga Gani Mehmetaj Si televizionet shqiptare që dinë ta godasin industrinë e turizmit shqiptarë, s 'ka konkurrent a shtet armiqësor…
Nga Aurel Plasari Artistët e teatrit mund të mos jenë mendimtarë, mund të mos jenë filozofë, por ata dinë Shekspirin,…
Nga Avni Ponari Kohët e fundit është folur më shumë për sportin dhe sportistët, për kampionë dhe kombëtare, për cilësi…
Nga Sadi Hoti A duhet të shqetësohen shqiptarët për marrëveshjen e detit? Marrëveshja  për caktimin e kufirit detar mes Shqipërisë …

Lajmet e fundit

Mësohen 5 kandidatët e parë për "Topin e Artë 2019"

Sport

Mësohen 5 kandidatët e parë për "Topin e Artë 2019"

Mbrëmjen e sotme, tabloidi francez, "France Football" do të zbulojë 30 emrat e futbollistëve finalistë për Çmimin më të rëndësishëm individual, Topi i Artë 2019. Favoritët për të ngritur lart trofeun...

Gjykimi i krimeve të luftës, thirret në Hagë ish-komandanti i UÇK-së Azem Syla

Bota Shqiptare

Gjykimi i krimeve të luftës, thirret në Hagë ish-komandanti i UÇK-së Azem Syla

Ish-luftëtari i UÇK-së Azem Syla është thirrur nga Haga, në kuadër të ftesave që iu bëhen ish-ushtarëve e ish-komandantëve të kohës së luftës nga Gjykata Speciale. Azem Syla është ndër themeluesit...

Vidhnin shtëpi luksoze, goditet banda e shqiptarëve në Spanjë

Bota Shqiptare

Vidhnin shtëpi luksoze, goditet banda e shqiptarëve në Spanjë

Policia spanjolle ka publikuar pamjet e operacionit që javën e kaluar çoi në prangosjen e një bande shqiptare të specializuar në vjedhjen e banesave luksoze. Si pjesë e “Operacionit Rinia” të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!