Nga Jorida Tabaku Ndonëse të zhytur në skandalin e ministrit Xhafaj dhe atë të ish ministrit Tahiri, qeveria Rama nuk…
Redaksionale Që kur Edi Rama erdhi në pushtet në vitin 2013, i kishte synimet e qarta se çfarë do të…
REDAKSIONALE Kreu i qeverisë, Edi Rama ishte ditën e sotme në Lushnje, ku nga aty, ashtu siç bën çdo ditë,…
Nga Qemal SAKAJEVA   Njerëzit e ditur nuk i përkasin profecisë. Parashikimit, po. Sepse, dija e tejpërshkon terrin dhe i…
REDAKSIONALE Në vitin 2008, u emërua bordi i parë drejtues i Autoritete të Mbikëqyrjes Financiare. Me gjithë kriteret minimale të…
Kryeministri i vendit, Edi Rama, foli para pak minutash për një vepër madhore, investimi më i rëndësishëm i huaj në…
REDAKSIONALE Pak më shumë së një muaj më parë mazhoranca socialiste miratoi një dispozitë skandaloze nën petkun e një shumicë…
Nga Bujar Nishani  Të dashur miq, shteti ynë i përbashkët është futur në kolaps të plotë. Është futur shteti në…
Narkoqeveritaret dhe narkoparlamentaret siçiliste kudo qe shkojne, para u shkon Saja e mbrapa i ndjek Xhafa! Nje delegacion qeveritar-parlamentar nga…
Me lajmin e publikuar sot në agjencinë prestigjioze të lajmeve “Reuters” qeveria Rama praktikisht ka marrë një goditje të rëndë.…
Në një konferencë për shtyp, Kreu i Opozitës, Lulzim Basha ka demaskuar  skenarin kriminal që fshihet pas  vendimit për autenticitetin…
Qofshin socialistë, demokratë apo qytetarë pa parti, të gjithë e shtrojnë pyetjen sesi nuk i ngjiti njëherë titulli i deputetit…

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!