Nga Qemal SAKAJEVA/ Atëherë, domethënë 20 e ca vjet më parë, shkrimtari austriak Peter Handke ishte mbrojtës i Kasapit të…
Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, po merr pjesë në Konferencën Parlamentare Ndërkombëtare, “Dialogu i Dubrovnikut” në Catvat të Kroacisë. Deputetë…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shpreson pën nisjen e menjëhershme të negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian,…
Ish ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, në deklarimin e saj për çështjen e negociatave dhe vështirësinë e madhe të hapjes…
Një lajm i papritur sot është dhënë në media. Kryeministri i Rusisë Dimitri Medvedev paska vendosur që të vizitojë më…
Nga Jorida Tabaku Nuk ka gjë më të rëndë për një shtet se sa shndërrimi i pushtetit legjislativ në një…
Shqipëria sot është në një pikë të errët të historisë së saj me mbi 850 mijë shqiptarë të larguar nga…
Nga Kim Mehmeti    Sikur të bëhej fjalë për ndonjë piktor të rëndomtë nga Tirana, askujt nuk do i bënin përshtypje…
FITIM ZEKTHI/ Për vite me radhë, në Shqipëri ka pasur një përpjekje të gjerë për të shfaqur Edi Ramën si…
Presidenti Meta ka komentuar sot rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë duke shprehur konsiderata të larta për liderin e Vetëvendosjes, Albin…
Presidenti Meta ka konfrimuar sot se do të qëndrojë në këtë detyrë deri në përfundim të mandatit të tij, në…
Gazeta gjermane Der Spiegel e ka konsideruar fitoren e Albin Kurtit si rënie të autokracisë në Kosovë dhe sinjal të fortë për…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!