Mal Berisha, ish-ambasador i Shqipërisë në Britaninë e Madhe tha në emisionin  “A show” të Adi Krastës se shqiptarët menduan…
Situata e rëndë në të cilën gjendet vendi sot, ky udhëkryq dhe fjalëkryq që shqiptarët kanë para syve ka ardhur…
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, në vend që të merret me sigurinë në vend, ku për fat të keq nuk…
Nga Ismail ARSLLANI Në momentin e tashëm politik dhe gjeostrategjik të Ballkanit perëndimor, kur BE-ja, e cila tashmë kaloi procesin…
Nga Agim Xhafka Çdo vit vij në Shqipëri. Marr parasysh udhëtimin e gjatë nga përtej oqeanit,lodhjen,shpenzimet nga që dua të…
Nga Kastriot Islami     Nuk ka ndodhur asnjëherë më parë, në asnjë demokratik, qoftë edhe me demokraci problematike, që…
Teksa publikon statistika për numrin e atyre që duan të largohen nga vendi, Ilir Demalia thotë se shqiptarët ia kalojnë…
 Nga Qemal SAKAJEVA Nëse do të kishte një “mosbindje qytetare”, të gjuhëtarëve dhe mbrojtësve të gjuhës, pak  tabela sinjalizuese mund…
Nga Agron Duka/ Nëse raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit, në të cilin nënvizohet se Shqipëria është vendi më i…
Nga Dr. Tobias Ruttershoff Zgjedhjet lokale në Shqipëri më 30 qershor 2019, bojkoti I opozitës janë kulmi i ngërçit politik që…
Farsa e zgjedhjeve të 30 qershorit po nxjerr çdo ditë e më tepër falsitetin e një procesi që po diskrediton…
Nga Frano Kulli    Ende sot mbasi kanë kaluar tetëdhjetë vjet han prap hamendësime  pjesmarrja e Ernest Koliqit në qeverinë e…

Lajmet e fundit

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Sport

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi do të pëballen midis tyre në finalen e Superkupës së Shqipërisë ditën e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dyja ekipet, vijnë me trajnerë të rinj nga...

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Aktualitet

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Një shtetas nga Kosova vrau me thikë kuzhine ish-gruan e tij dhe partnerin e saj. Krimi makabër ndodhi ditën e sotme në qytetin e Saurleandit. Viktimat humbën jetën si pasojë e...

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Politikë

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Shkodra vazhdon të jetë në qendër të situatës politike në vend. Pas dorëheqje së Valdrin Pjetrit si kandidat për kryebashkiak, sepse është i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia, Edi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!