Ervis Iljazaj Organizata e Kombeve të Bashkuara ka nxjerrë raportin e saj të përvitshëm për projeksionin e popullsisë në botë.…
Inspektorati i Peshkimit njesia Task Force në zbatim të planit të masave në prag të çeljes së sezonit turistik ka…
Nga Dritan Kaba Telefonata fake e Kryeministrit maqedonas Zaev tregon qartë tradhëtinë e Edi Ramës ndaj Kosovës dhe Shqipërisë. Kjo…
Edita Tahiri, ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, thotë se përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini, deri para…
Nga Habjon Hasani Në një intervistë të datës 8 korrik në “Koha.net”, drejtori i Fondacionit Për Shoqërinë e Hapur (Soros) …
Nga Dritan Kaba Pasi gatuan çorbën ambasadorët thonë se nuk jemi në 1913-ën. Në fakt kanë të drejtë se tani…
Nga Lulzim Basha      Të dashur bashkëqytetarë nga e gjithë Shqipëria! Mijëra bashkë në këtë shesh jemi triumfi i shpresës…
Me gjithë presionin e madh kombëtar e ndërkombëtar, me gjithë protestat mbarëpopullore të opozitës, thirrjeve  dhe dekretit të Presidentit, kryeministri…
Edi Rama dhe banda e tij në pushtet, përveçse po e çojnë në humnerë gjithnjë e më shumë vendin, i…
Iniciativa e shkarkimit të Presidentit të Republikës në të gjitha vendet demokratike, qofshin ato republika parlamentare apo presidenciale, konsiderohet një…
Dy chihuahuat e qeverisë sot doni  të tregonin jo vetëm besnikërinë ndaj partisë dhe liderit suprem, por donin të tregonin…
Nga Vincent W.J. van Gerven Oei Më 5 korrik, Këshilli i Lartë Gjyqësor njoftoi se kishte miratuar rregulloret për përzgjedhjen…

Lajmet e fundit

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Sport

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi do të pëballen midis tyre në finalen e Superkupës së Shqipërisë ditën e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dyja ekipet, vijnë me trajnerë të rinj nga...

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Aktualitet

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Një shtetas nga Kosova vrau me thikë kuzhine ish-gruan e tij dhe partnerin e saj. Krimi makabër ndodhi ditën e sotme në qytetin e Saurleandit. Viktimat humbën jetën si pasojë e...

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Politikë

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Shkodra vazhdon të jetë në qendër të situatës politike në vend. Pas dorëheqje së Valdrin Pjetrit si kandidat për kryebashkiak, sepse është i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia, Edi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!