Njerëzit ishin të tmerruar, forca e natyrës e papërballueshme. Në ato minuta kishim forcën e një shekulli të tërë. Nëna…
Gazetari Habjon Hasani ka reaguar në lidhje me deklaratën e sizmiologut grek, Akis Tselentis, se pas publikimit në media të…
Nga Qemal SAKAJEVA 1. Thelbi i lajmit: dikur, në Shqipëri , për shembull në vitin shkollor 1994-1995, e nisën klasën…
Shkruesit qeveritarë, nën stilin e përdorur më parë nga Erion Veliaj, tashmë do të kenë nisur mesazhet në kancelaritë ndërkombëtare-Saimir…
Nga Mesila Doda Si kurrë më parë ky vend po rrëshket drejt një situate dramatike. Nuk ka më asnjë institucion…
Presidenti i SHBA Donald Trump emëroi të mërkurën negociatorin Robert O'Brien si këshilltar të sigurisë kombëtare. O'brien zëvendëson zotin John…
Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka thumbuar prezencën e OSBE-së në Tiranë, duke thënë se nuk është shprehur për raportin…
Kryeministri Edi Rama ka dekoruar sot Presidentin e Këshillit të Europës me medaljen e “Yllit të Madh të Mirënjohjes”. Rama…
Presidenca ka publikuar sot gjithë dokumentet ligjore, të cilat i ka paraqitur para Komisionit të Venecias për anulimin  e datës…
Nga Nikoll Lesi Për të parë shkallën e demokracisë së brendshme në PS mjafton të shikojmë një ndodhi e cila…
Kryeministri Edi Rama dhe Kryebashkiaku Erion Veliaj inaguruan sot godinën e rindërtuar të shkollës 9-vjeçare ‘Servete Maçi’. Gjatë fjalës së…
Mirëpo edhe pse ai ka investuar qindra miliona dollarë në vendet ish-komuniste, në fusha si arsimi, shëndetësia, dhe në mjaft…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!