“Kuksianët janë ende në burg, Tahiri i lirë e Xhafaj ministër”

E mërkurë, 06 June 2018 19:57

Protesta e të rinjve të FRPD-së dhe atyre të LRI-së para Ministrisë së Brendshme ka vijuar edhe ditën e sotme me risi të tjera.

Në fjalën e tij kreu i FRPD-së Belind Këlliçi ka thënë se protesta e sotme është një ekspozotë “memesh” të cilat tregojnë sesi vepron drejtësia e Edi Ramës.

Ai po ashtu nuk harroi të përmendte faktin se ndërkohë që Tahiri e Xhafaj enden të lirë, kuksianët vuajnë dënimin për një vepër që as nuk duhet të ishin burgosur.

Fjala e plotë:

FRPD vijoi sot protesten prane Ministrise se Brendshme per largimin e Fatmir Xhafes. Ne menyre simbolike sot vendosem perpara ministrise nje ekspozite me “meme” te bera nga te rinj te pa angazhuar politikisht, rrjete te ndryshme sociale si dhe Genc Sejko, te cilat tregojne se si vepron drejtesia dhe shteti i Edi Rames.

Kuksianet jane ende ne burg, Tahiri i lire e Xhafa minister. Per 3 mije leke fature energjie te pa paguar kryefamiljaret jane shtyre drejt vetvrasjes ndersa Fatmir Xhafa eshte minister dhe pse ka fshehur nga drejtesia te vellain te denuar per trafik droge, edhe perse ai eshte subjekt i ligjit Antimafia per shkak te denimit me 7 vite burg per trafik droge ne Itali te vellait te tij.

Keto meme pasqyrojne me se miri ironine therrese me te cilen te rinjte shqiptare trajtojme Edi Ramen, Fatmir Xhafen e Saimir Tahirin ne rrjetet sociale.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!