Zbulohet strategjia e opozitës për seancën e sotme parlamentare

E Enjte, 07 June 2018 10:03

Opozita është e vendosur të mos tërhiqet nga denoncimi i krimit dhe korrupsionit, që ka kapur nivelet më të larta të qeverisë së Edi Ramës.

Edhe pse kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi prej disa seancësh ka vendosur që të bllokojë Kuvendin, opozita nuk është tërhequr ndaj seanca.

Kjo e ka bërë, që për herë të parë pas 27 vitesh, mazhoranca të braktiste Parlamentin, e ndërsa opozita vazhdoi duke mbajtur fjalime në foltore.

Edhe ditën e sotme, opozita do të denoncojë aferat e Ramës, ndërsa deputetët e grupit parlamentar kanë marrë udhëzime që njësoj si në seancat e kaluara në Parlament, të reagojnë nëse kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, do të ndërpresë fjalën e kryetarit të PD, Lulzim Basha apo kryetarit të Grupit Parlamentar, Edmond Spaho.

Zbulohet strategjia e opozitës për seancën e sotme parlamentare

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!