Rama u trembet shkodranëve që i la nën ujë, anullon vizitat në Shkodër

Premte, 13 Prill 2018 19:13

Kryeministri Edi Rama i është trembur protestave që opozita do të organizojë ditën e  shtunë në Shkodër. Edhe pse në axhendën e kryeministrit Shkodra ishte qyteti ku Rama do të inspektonte disa punime të qeverisë, një deklaratë e demokratëve të këtij qyteti ka bërë që ai ta anullojë udhëtimin për në Shkodër.

Burime për 55news.al mësojnë se Rama do të udhëtojë drejt Fierit mëngjesin e të shtunës, e jo në Shkodër. Siç duket ai i trembet reagimit të qytetarëve shkodranë të cilët ndejtën për më shumë se 5 javë nën ujë nga përmbytjet e fundit. Rama refuzonte ti vizitonte apo të shpallte gjëndjen e jashtëzakonshme që ligjërisht detyron qeverinë të dëmshpërblejë dëmet.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!