Oficerët u futën për të mbrojtur Ramën, LSI paralajmëron Prokurorinë

Saturday, 14 Prill 2018 10:03

Ditën kur opozita shqiptare qëlloi me miell dhe ujë ndaj kryeministrit Edi Rama, në Kuvendin e Shqipërisë kanë hyrë oficerë të armatosur për të mbrojtur kreun e qeverisë.

Denoncimin e bën kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili, i cili thotë se prokuroria nuk ka bërë asnjë lëvizje për këtë veprim të papërfytyrueshëm sipas tij, në një parlament demokratik. 

“Nuk mundet që për shkak të një frikacaku të kthehet salla e kuvendit në një demonstrim të oficerëve alabakë me armë dhe me fishekë”, shkruan Vasili në një postim në rrjetin social Facebook. 

Deputeti i LSI-së thotë se nëse prokuroria nuk vepron, do të ketë kundër popullin, çka do të shënojë dhe fundin e saj!

Reagimi

Hyne me arme ne kuvend, prokuroria qe hesht do perballet me popullin.

Oficeret e armatosur hyne ne 12 prill ne sallen e seancave plenare duke dhunuar si kurre ndonjehere sallen e kuvendit.

Ky eshte akti me i rende dhe i paperfytyrueshem per nje palament demokratik.

Prokuroria hesht dhe ka mbyllur syte perpara kesaj ngjarje te tmerrshme per parlamentarizmin dhe respektimin e ligjit, nderkohe qe keto skena fale televizioneve i ka pare edhe shqiptari me i fundit.

Personat e armatosur hyne salle per te mbrojtur jeten e kryeministrit te "kercenuar" rende nga mielli dhe uji, ishte vertet ne "rrezik te madh" kryefrikacaku i qeverise se mielli dhe uji te "vrasin".

Nuk mundet qe per shkak te nje frikacaku te kthehet salla e kuvendit ne nje demostrim te oficereve alabake me arme dhe me fisheke.

Tanime salla e parlamentit qeveriset nga garda e republikes me arme dhe pa arme pasi nuk ka me kryetar parlamenti.

Garda hyn e del sic i pelqen dhe as qe ja fishkellen fare kryetarit fiktiv te kuvendit.

Prokuroria nese nuk vepron per dhunimin e salles se te zgjedhurve te popullit nga oficeret me arme, do te thote se eshte vendosur perfundimisht kunder popullit, do te thote gjithashtu se do te perballet me popullin, por duhet ta dije se ate dite ajo do te jete dita e saj e fundit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!