Rama kërcënon Majkon: Mu zhduk që këtu po s'votove

E Enjte, 05 July 2018 22:02

Situata brenda mazhorancës së drejtuar nga Edi Rama i cili ka dhënë urdhër që të votohet pro ligjit që shemb Teatrin Kombëtar, ka marrë tatëpjetën.

Siç duket jo të gjithë ministrat e deputetët i janë bindur Edi Ramës.

Ministri i Diasporës ka dalë kundër vendimit të PS-së dhe Ramës. Për këtë arsye ka ardhur edhe një përplasje me Ramën.

Mësohet Rama dhe Majko kanë bërë një sherr të madh dhe zëri mes tyre.

Në momentet e nervozizmit se pse Majko i ka dalë kundër, Rama ka bërtitur duke bërë që të gjithë deputetët të kthejnë kokën.

Mësohet se Rama i ka thënë Majkos se ‘nëse do të votosh kundër atëherë ik në shtëpi’.

Modifikuar më E Enjte, 05 July 2018 23:48

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Aktualitet

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e sotme në Shkodër, ku një 55-vjeçar u qëllua për vdekje me armë zjarri. Viktima Lazër (Arra) Pjetrushi, u qëllua për vdekje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!