Live/ Rama vendos të shembë Teatrin, protestuesit bllokojnë Parlamentin

E Enjte, 05 July 2018 22:31

Menjëherë pas votimit të mazhorancës për prishjen e Teatrit Kombëtar, kryeministri Edi Rama është pritur me sharje dhe fyerje nga protestuesit që ndodheshin jashtë parlamentit.

Forca të shumta policie kanë rrethuar zonën për të mos lejuar përplasjen e protestuesve me eskortën kryeministrore por nuk kanë mundur të ndalin, thirrjet e qytetarëve.

Gjatë largimit nga parlamenti kreu i qeverisë është shoqëruar nga thirrjet  ‘Rama të q. ropt’, pas vendimit tashmë të miratuar në Parlament për prishjen e Teatrit.

Modifikuar më E Enjte, 05 July 2018 22:35

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Globi

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Partia konservatore në pushtet, Ligji dhe Drejtësia, është fituese e shumicës në zgjedhjet parlamentare të së dielës në Poloni, duke siguruar kësisoj edhe një mandat katërvjeçar për të vazhduar reformat...

Dënohen me burgim 9 udhëheqës të Katalonjës

Globi

Dënohen me burgim 9 udhëheqës të Katalonjës

Gjykata e Lartë spanjolle i dënoi me nga 9 deri në 13 vjet heqje lirie 9 udhëheqës rë Katalonjës për rolin e tyre në përpjekjet për pavarësinë e rajonit në...

Kosovë: Autoritetet po hetojnë shkaqet e ndërprerjes së verifikimit të votave nga Serbia

Bota Shqiptare

Kosovë: Autoritetet po hetojnë shkaqet e ndërprerjes së verifikimit të votave nga Serbia

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u bëri thirrje të hënën institucioneve të sigurisë që të hetojnë dhe të zbardhin dyshimet për, siç thuhet, helmimin e personelit të Komisionit Qendror të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!