Bashkohuni me ne të dielën protestë para ambasadës shqiptare në Athinë

Premte, 08 Mars 2019 11:37

Nga Fatmir Gjoçi

FTESE CDO SHQIPETARI TE NDERSHEM, TE BASHKOHET ME NE.
Te dashur bashkatdhetarë! Siç jeni në dijeni,  ditën e Diel më 10 mars, ora 11:00, përpara Ambasadës Shqiptare në Athinë, zhvillohet proteste paqësore lidhur me situatën politike dhe krizën e përgjithshme ne Shqipëri.
Arsyet për të protestuar janë të shumta! Shqipëria dhe Shqiptaret janë marrë peng banda në pushtet, kjo klikë mafioze e ndërtuar në bazë të parave dhe aferave korruptive te pista dhe kriminale!
Ky grup mafiozesh të udhëhequr nga Kryeministri Edi Rama, duhet asgjësuar sa më parë!
Situata e krijuar, paraqet rrezik serioz për vendin!
Ne emigrante jemi një forcë e madhe dhe e konsiderueshme për të ardhmen e vendit, kemi dhënë ndër vite,  kontributin e pakursyer duke qenë kolonat kryesore të ekonomisë dhe modernizimit te shoqërisë, ndaj dhe përgjegjësitë tona janë të mëdha saqë vendimmarrja dhe insistimi ynë duhet të jetë i prerë dhe në kohë.
Bashkimi ynë në këtë proteste, ka në thelbin e saj, përcjelljen e mesazhit te pakënaqësisë kundër qeverise se Edi Rames, duke marrë parasysh gjendjen aktuale të rënduar në vendin tonë.
Organizimi ynë i kalon kufijtë partiak, hapa me tej të rëndësishme janë arsyet tona, atë qe çdo Shqiptar e ka ne ndjenjën patriotike, ne shpirt dhe ne zemër për te ndërtuarit e imazhit te vendit tone te dashur, Shqipërinë!!
EMIGRANTET E DUAN SHQIPERINE SI GJITHE EUROPA!!
NE KERKOJME NJE MODEL FUNKSIONAL DEMOKRATIK, PRO PERENDIMOR NE SHQIPERI!!
Sigurisht që problemet tona kane qene me se te shumta dhe janë lënë pas dore, mbase dhe te keqtrajtuara, si ne atdheun tone ashtu dhe ne vendin ku jetojmë.
Bashkimi për te mbrojtur këto te drejta është ne dorën tone dhe jo te tjerëve!
Gjithçka qe bëjmë, është një investim qe i bëhen brezave te ardhshëm, fëmijëve tanë!!
Partia Demokratike e Shqipërisë, Kryetari i saj z. Lulzim Basha, opozita e bashkuar, kane te vetmin qellim, shporrjen e këtij sistemi te kalbur,  ngritjen e një shteti funksional, te bazuar ne drejtësi dhe rregulla demokratike institucionale pro perëndimore.
Gjej rastin te ftoj çdo bashkatdhetar, çdo Shqiptar te ndershëm ne këtë proteste.
Falënderojë te gjithë ata qe janë bashkuar kësaj proteste deri për momentin.
Falënderojë te gjithë ata qe deri me tani, kane konfirmuar pjesëmarrjen e tyre, duke rrugëtuar nga qytete dhe ishuj te tjerë te Greqisë.
Ju faleminderit!
Me respekt dhe konsiderate për ju, Fatmir Gjoci

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sulmi ndaj autobusit në Serbi, Pacolli i kërkon ndihmë BE-së

Bota Shqiptare

Sulmi ndaj autobusit në Serbi, Pacolli i kërkon ndihmë BE-së

Një autobus me targat e Shqipërisë, që i përkiste një agjencie kosovare është sulmuar mbrëmjen e djeshme në territorin e Serbisë. Autobusit i janë thyer xhamat, por nuk ka pasur...

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Show-biz

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Dy ushtarë francezë nuk mund të ndanin sytë nga Melania kur ajo mbërriti për samitin e tre ditor të G7 në Francë. Zonja e Parë dukej mahnitëse ndërsa u nis nga...

Kulturë

Buzëqeshje nga Shqipëria/ Potencialet turistike të Kukësit gjithnjë e më të kërkuara

 Kukësi po merr gjithnjë e më tepër vëmendjen e turistëve që po shfrytëzojnë potencialet e kësaj zone. Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje atraksionet turistike të qarkut të Kukësit, ndërsa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!