Denoncimi te Berisha/ 400 punonjës nuk marrin rrogën te Autoriteti Shendetësor Rajonal Tiranë

Diel, 10 Mars 2019 11:37

Postuar nga Sali Berisha/ 

 

Narkoshteti i falimentuar nuk jep dot rrogat punonjesve!

Lexoni denoncimin e punonjesit dixhital. sb

Pershenetje z.Berisha.

Nepermjet faqes suaj doja te beja nje denoncim mbi neglizhen e drejtuesve te institucioneve arrogancen dhe humbjen e logjikes nga ana e tyre per njerzit ne nevoje.

Konkretisht bohet fjale per Autoritetin Shendetesor Rajonal Tirane aty punojne me sh se 400 punonjes shume nga te cilet mezi presin daten e rroges,sote u mbyll java data 8, neser e shtun pasneser e djele dhe rroga skalon. Njerzit kane qera per me pagu kane drita uji, kane ilace per te marre, skan leke per buk per femijet. Askush sdo me ja dite per njerzit ne nevoje.

Kjo gje nodh vetem se drejtuesit neglizhojne dhe pertojn me firmos.Ju lutemi beheni publike se mund te kete edhe pashallare te tjere neper institucione te tjera qe sdun me dit per rrogen e atyne qe mezi e presin daten me e marr.Ju lutna verifikoheni dhe e beni publike ta shoh ndoshta ene "skenderbuçijone.FLM

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Politikë

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se ajo...

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Aktualitet

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara. Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që...

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Aktualitet

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Dalin pamjet e ndjekjes së makinës së Santiago Malkos nga atentatorët, pak sekonda para ekzekutimit. 26-vjeçari u qëllua me breshëri nga xhami i pasëm i një Mercedes-Benz, që e ndiqte në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!