Gafa e policisë/ Arreston 56 vjeçarin pavarësisht se ai nuk ishte në protestën e qytetarëve në Fier

Diel, 10 Mars 2019 14:52

Pas arrestimit të 56 vjeçarit Pellumb Isufaj nga Drenova ka reaguar kreu i bashkise Agron Kapllanaj.

Kapllanaj në një lidhje telefonike për Ora News, ka thëne se: "Inspektori i arrestuar nga policia nuk ka qene në protestë. Ai karakterizohet si një njeri intelektual i qetë dhe i sjellshëm".

Ai ka shtuar se edhe nëse do ta "kishin qëlluar 10 here inspektorin Isufaj ai në herën e 10 do të kishte bërë vetëm pyetje personit se perse e qëllon duke nënkuptuar qetësinë dhe urtësinë e tij".

Isufaj akuzohet se qëlloi me gurë në kokë një punonjës policie protestën e së shtunës në Fier kundër kryeministrit Rama.

Modifikuar më Diel, 10 Mars 2019 14:56

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!