"Foto e këtij fëmije ka për të mbetur përjetë për Edi Ramën një damkë turpi"

Hënë, 11 Mars 2019 17:12

Ish-kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas situatës së tensionuar në afërsi të gjimnazit ‘Petro Nini” në kryeqytet, ku përmbaruesit kishin shkuar të shembin një banesë.

Veçanërisht, Vasili ka shkëputur nga incidenti, përplasjen e banorëve me forcat e policisë, si dhe momentin kur një efektiv policie mban të shtrënguar pas vetes, një fëmijë të vogël. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Vasili nuk kursen edhe kritikat ndaj kryeministrit Rama, ndërsa shton se kjo skenë do ta ndjekë gjithë jetën.

Vasili

“Cfare kryeminister trushkulur!!

Policia u soll si gangstere dhe kriminele me banoret te Petro Nini, kurse kryeministri thote:fajin e ka kazani.

Sigurisht kur dhunohen edhe femijet ketij nuk ka si te dhembe,sepse ky vetem hallin e karriges se tij te pëgërë ka.

Por foto e ketij femije ka per te mbetur perjete per Edi Ramen nje damke turpi, qe s’do ta heqe tere jeten, meqenese eshte edhe…. edhe prind”, shkruan Vasili.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nënat e Srebrenicës,” shpërthyen në lot pas dënimit të Karaxhiç

Aktualitet

“Nënat e Srebrenicës,” shpërthyen në lot pas dënimit të Karaxhiç

Të mbijetuarit nga genocidi në Luftën e Bosnjës gjatë viteve '92-95 shpërthyen në duartrokitje pasi kreu i trupës gjykuese Vagn Joensen lexoi vendimin përfundimtar burg për jetë për ish-kreun politik...

Vetëdorëzimi i vrasësit të Baxhinofski, zbardhet dëshmia e tij

Kronikë

Vetëdorëzimi i vrasësit të Baxhinofski, zbardhet dëshmia e tij

Pak pas dorëzimit në polici, sigurohet dëshmia e vrasësit të Haxhi Baxhinofski, 61-vjeçarit Islam Mylkaj. “Jam penduar, e vrava në gjaknxehtesi e siper. Tek liqeni e takova rastesish. Më shau dhe...

Prezantohen uniformat e reja të kombëtares për Euro 2020

Sport

Prezantohen uniformat e reja të kombëtares për Euro 2020

Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar sot uniformat e reja të kombëtares shqiptare të futbollit për meshkuj dhe femra. Uniformat e reja do të vishen nga kuqezinjtë prej ditës së nesërme...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!