PD përgatit kallëzimet penale për shefat e policisë që dhunuan qytetarët, Bardhi: Kryepolici i Tiranës, kriminel me uniformë

Diel, 12 May 2019 12:35

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazmend Bardhi deklaroi sot se janë duke u përgatitur kallëzimë për të gjithë drejtuesit e policisë që po dhunojnë të drejtat e qytetarëve.

Bardhi tha se Policia është dhunuesja më e madhe e të drejtave dhe lirive të qytetarëve dhe shtoi se Drejtuesi i policisë së Tiranës është një kriminel me uniform dhe militant partie.

Ja deklarata e z. Bardhi:

Reagim i paligjshem, politik dhe kriminal.

Policia është dhunuesja më e madhe e të drejtave dhe lirive të qytetarëve.

Qytetarët janë të burgosur pa asnjë faj dhe në mënyrë të paligjshme.

Janë duke u përgatitur kallëzimë për të gjithë drejtuesit e policisë që po dhunojnë të drejtat e qytetarëve.

Drejtuesi i policisë së Tiranës është një kriminel me uniform dhe militant partie.

Fund ii tij do të jetë i njëjtë me atë të Edi Ramës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Politikë

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se ajo...

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Aktualitet

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara. Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që...

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Aktualitet

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Dalin pamjet e ndjekjes së makinës së Santiago Malkos nga atentatorët, pak sekonda para ekzekutimit. 26-vjeçari u qëllua me breshëri nga xhami i pasëm i një Mercedes-Benz, që e ndiqte në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!