Sherri në Berlin/ Haradinaj refuzon Edi Ramën për mbledhjen e përbashkët

Hënë, 20 May 2019 13:59

Pas sherrit në Samitin e Berlinit, Edi Rama dhe Ramush Haradinaj vijojnë t’i mbajnë mëri njëri-tjetrit. Sot në Pallatin e Kongreseve zhvillohet mbledhja e përbashkët e qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës, e siç bëhet e ditur, dy kryeministrat do mungojnë.

Do të jenë zv/kryeministrat, Erjon Braçe dhe Fatmir Limaj ata të cilët do drejtojnë mbledhjen. Ky është takimi i dytë mes dy qeverive ku do të diskutohet lidhur me marrëveshjet e nënshkruara në 26 nëntor 2018.

Ramush Haradinaj akuzoi kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Hashim Thaçi se i kishin bërë presion më shumë se Vuçiç që të hiqte taksën ndaj mallrave serbe, gjatë diskutimeve në Samitin e Berlinit në prani edhe të Macron e Merkel.

Nga ana tjetër, Rama u përgjigj duke deklaruar se Haradinaj po gënjente. Por kreu i qeverisë së Kosovës nuk e la me kaq, kur deklaroi se kishte dëshmitarë që do konfirmonin versionin e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!