Berisha: Çdo shqiptari, fëmijë apo pensionist, i kushton 600 mijë lekë mbyllja e "Agon Channel"

E mërkurë, 22 May 2019 17:52

Gjoba e majme prej 140 milion euro që Gjykata e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka vendosur ndaj qeverisë Rama për mbylljen e Agon Channel, tre vite më parë do ti kushtojë rëndë xhepit të taksapaguesve shqiptarë.

Në një koment në profilin e tij në facebook, ish kryeministri Berisha shkruan se çdo qytetar shqiptar do të duhet të paguajë për këtë gjobë, 60 mijë lekë secili, kjo për faj të një paranojaku si Rama.

‘Taksapaguesit shqiptarë do të duhet të paguajnë gjithsecili nga 60 mijë lekë.

Ndëshkimi i Shqipërisë me 140 milionë euro për mbylljen antiligjore nga paranojaku Rama të TV Agon, i kushton fiks 60 mijë lek çdo shqiptari. Kjo gjobë është një apel tjetër për mbare qytetarët që të shporrim, të shporrim, të shporrim kalbësirën. Rama ik. Sb’

Modifikuar më E mërkurë, 22 May 2019 17:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Politikë

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se ajo...

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Aktualitet

Vdesin dy pacientë brenda javës në spital, ja pse akuzohet doktori mik me Taulant Ballën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spitalin e Përrenjasit, ku mësohet se dy të sëmurë kanë ndërruar jetë nga ilaçet e skaduara. Denoncimin e ka bërë publik një qytetar që...

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Aktualitet

VIDEO/ Dalin pamje, si u ndoq dhe u ekzekutua ish-polici Malko

Dalin pamjet e ndjekjes së makinës së Santiago Malkos nga atentatorët, pak sekonda para ekzekutimit. 26-vjeçari u qëllua me breshëri nga xhami i pasëm i një Mercedes-Benz, që e ndiqte në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!