‘Unë nuk iki nga zyra si ti”. Ja përgjigja e Berishës për Ramën: ‘Shko dhe futu në vrimën e miut‘

E Enjte, 23 May 2019 21:44

Kryeministri Rama tha nga studio e emisionin Opinion gjatë javës së kaluar se ish-kryeministri Berisha po kërkon të vendosë zjarrin Shqipërisë për interesat e veta.

Po nga studio e ‘Opinion’, Berisha i ktheu përgjigje flakë për flakë Ramën, duke i thënë se ai nuk është frikacak si Rama dhe nuk futet në vrimën e miut.

‘Unë se imagjinoja kurrë të dilja nga zyra. Ajo zyrë e kishte një flamur. Unë isha i dënuar të isha aty. Ai festoi kur opozita doli nga parlamenti. Ky duhet të shporret nga pushteti me të gjitha mjetet e mosbindjes civile. Shko dhe thuaj mos u fut në vrimën e miut në 30 qershor sepse është kollaj të bëhet trim këtu në Opinion”, iu drejtua Berisha

I pyetur nëse opozita e do një marrëveshje. Berisha tha se

“Opozita e do një marrëveshje dhe nuk e ka luftë për pushtet, por e ka për zgjedhje të lira

Nuk e përjashtojmë Edi Ramën si kryetar të Partisë Socialiste, pavarësisht nga shkalla e lartë e kriminalitetit, ku është përfshirë kjo parti. Që këtu Edi Rama meriton të shporret nga shqiptarët nga Konispoli në Vermosh dhe ta qërojnë. Kemi parë deri tani një qëndrim armiqësor ndaj një problemi madhor që ka opozita”, tha Berisha.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!