Zgjedhje më 30 qershor/ Berisha: Vendi rrezikon seriozisht përplasjen civile

E Enjte, 23 May 2019 22:43

Nëse zgjedhjet do të mbahen më 30 qershor, siç pretendon kryeministri Edi Rama, nuk përjashtohet mundësia e një përplasjeje fizike.

Kështu është shprehur në “Opinion” ish-kryeministri Sali Berisha.

Sipas tij, 30 qershori do të jetë varrimi i pluralizmit në vend.

“Më 30 qershor nuk përjashtohet mundësia e një përplasjeje civile. Rama ka zgjedhur 30 qershorin për të varrosur pluralizmin. Nëse nuk kupton ai, i etur për pushtet. Opozita është në këmbë. Zemërimi është shumë i lartë. Shqiptarët nuk meritojnë më kurrë diktaturë”, u shpreh Berisha.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!