Veliaj ia shpif dhe Ramës

Premte, 07 June 2019 21:10

Njeriu dhe shpikja me e shëmtuar mediatike nuk është Rama por është vrasësi i Ardit Gjiklajt, Erion Veliaj. Burime që nuk duan të identifikohen brenda Rilindjes thonë që propaganda e tij ka filluar t’ia shpifë edhe vetë Ramës se përmasat e gënjeshtrës, zaptimi i ekraneve loja e neveritshme me paratë e pastrimit të drogës që bëhen nëpërmjet lejeve të ndërtimit dhe më pas në ca pemë lart e poshtë, tani ka arritur një kulm që ka kapërcyer kufijtë e neverisë.
Në çdo dalje mediatike, në çdo televizion të mundshëm, në çdo deklaratë, shpikja më monstruoze e mediave në Shqipëri, ky njeriu që është kryetar i Bashkisë së Tiranës neverit çdo njeri që ka fatin e keq ta shohë apo dëgjojë.
Një njeri pa asnjë skrupull moral, gënjeshtar i nivelit neveritës, Erion Veliaj na habiti edhe kur deklaroi pak ditë më parë se mezi pret të kalojnë zgjedhjet e 30 qershorit që të kalojë një fond për ndërtimin e shtëpive të prekura nga tërmeti në zonën e Korçës.
Këto mashtrime e propaganda po e neveritin edhe kreun e qeverisë Rama. Me mediat nën kontroll Veliaj po frikëson dhe neverit Ramën.

Modifikuar më Saturday, 08 June 2019 13:11

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO/ Film 'horror': 3 km mes frikës e gjakut, pronari i lokalit mbi makinën në ecje të turistëve spanjollë

Aktualitet

VIDEO/ Film 'horror': 3 km mes frikës e gjakut, pronari i lokalit mbi makinën në ecje të turistëve spanjollë

Dalin pamjet e tmerrshme të sulmit ndaj turistëve spanjollë në Porto Palermo nga pronari i një lokali, Mihal Kokëdhima. Pamjet nuk kanë nevojë për koment. Dje, Policia e Sarandës i ka...

Interi në hall, për Ikardin mbetet vetëm Napoli ose… Juventusi!

Sport

Interi në hall, për Ikardin mbetet vetëm Napoli ose… Juventusi!

Rinovimi i Edin Xhekos me Romën ishte një goditje për Interin, pasi komplikon shumë planet e zikaltërve në merkato. Interi shpresonte shumë që të mbërrinte te boshnjaku duke futur në...

Merr fund i nxehti afrikan, bëhuni gati për reshje shiu

Aktualitet

Merr fund i nxehti afrikan, bëhuni gati për reshje shiu

Pas të nxehtit afrikan, moti në Europë do pësojë disa ndryshime të mëdha. sipas metereologut të Accuweather, Tyler Roys, shtatori do të sjellë reshje shiu në Ballkan. Sistemet e motit të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!