Ky që tha s’keni parë gjë akoma, s’po kupton gjë akoma

Saturday, 08 June 2019 20:51

Njeriu që erdhi në pushtet në 2013-ën nuk është se njihej pak. Njihej për natyrën, mënyrën e drejtimit, i kishte dhënë provat si kryetar bashkie si në bashkëpunim me krimin ashtu edhe në shkelje me këmbë të çdo gjëje të ndershme dhe ligjore.
Raporti i tij me postin, kishte një gjë në themel “urrejtjen ndaj popullit të tij dhe bashkëkombësit e tij”. Dhe Rama këtë e ka shprehur jo pak herë.
Që në momentin që erdhi, të shumtë ishin njerëzit që dinë ti lexojnë edhe skemat ndërkombëtare, që e dinin nga buronte frymëzimi i tij për të kërcënuar.
Shprehja e tij e famshme në Parlament “s’keni parë gjë akoma” i buronte thjesht nga lidhjet me fondacionin privat që e solli dhe që i kishte lënë në dorë reformën në drejtësi si skuadër pushkatimi ndaj kundërshtarëve. Por sot gaboi rëndë në reagimin e tij menjëherë pasi u njoftua që Presidenti i Republikës ka çdekretuar datën e zgjedhjeve. Deklaroi që zgjedhjet do të mbahen në 30 qershor. Deklaroi dhe një fjali që shumë shumë mund të gënjejë mbështetësit e Taulant Ballës, që unë jam 3 hapa para opozitës, por asgjë nuk ka marrë vesh se ku është. Dy herë është kapur gafil si në djegien e mandateve, ashtu edhe në vendimin e sotëm të presidentit.
Ky që tha “S’keni parë gjë akoma”, nuk ka kuptuar gjë akoma./ Redaksionale

Modifikuar më Diel, 09 June 2019 10:25

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Interi në hall, për Ikardin mbetet vetëm Napoli ose… Juventusi!

Sport

Interi në hall, për Ikardin mbetet vetëm Napoli ose… Juventusi!

Rinovimi i Edin Xhekos me Romën ishte një goditje për Interin, pasi komplikon shumë planet e zikaltërve në merkato. Interi shpresonte shumë që të mbërrinte te boshnjaku duke futur në...

Merr fund i nxehti afrikan, bëhuni gati për reshje shiu

Aktualitet

Merr fund i nxehti afrikan, bëhuni gati për reshje shiu

Pas të nxehtit afrikan, moti në Europë do pësojë disa ndryshime të mëdha. sipas metereologut të Accuweather, Tyler Roys, shtatori do të sjellë reshje shiu në Ballkan. Sistemet e motit të...

Panariti: Zgjidhja e vetme, vetëm zgjedhje të përgjithshme dhe vendore

Politikë

Panariti: Zgjidhja e vetme, vetëm zgjedhje të përgjithshme dhe vendore

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Panariti, ka reaguar në lidhje me situatën politike në vend, duke theksuar se zgjedhjet e përgjithshme dhe vendore janë e vetmja zgjidhje për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!