Gafa e Juncker me zgjedhjet, ish-gazetari i BBC: Sa seriozë kur bëhen tapë

E mërkurë, 12 June 2019 15:50

Ish-gazetari i BBC, Arben Manaj ka ironizuar deklaratat e presidentit të Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, pasi dje në konferencë me kryeministrin Edi Rama nga Brukseli foli për zgjedhjet në Shqipëri, sipas tij në prill.

Duke e cilësuar me ironi edhe si ‘Mr.Konjaku’, gazetari shton se sa seriozë janë mendimet e zyrtarëve të tillë në fund të mandatit, pas zgjedhjeve të fundit në Parlamentin Evropian.

‘Shefi i BE-së Mr. Juncker ose siç njihet ndryshe ‘Mr.Konjaku’, del çakerqef në konferencë shtypi në Bruksel me kryeministrin, duke bërë çorap zgjedhjet, të qershorit i bën në prill!!

 

Imagjino sa seriozë janë kur bëhen tapë dhe presim ne të japë mendim konstruktiv si të shmanget një përplasje civile në vend!

Qesharak edhe në ditet e fundit të posteve zyrtare të cilat do i lënë pas zgjedhjeve të fundit për Parlamentin Evropian, bashkë me kuqalashen Mogerini, së cilës nuk do ia shihni më surratin pas disa javësh! Vetëm amerikanët duket se janë më seriozë në analizimin e gjendjes së veshtirë në Shqipëri!

Zoti e ruajtë Shqipërinë nga ata që ‘ s’kanë dieta udhëtimi dhe shërbimi’ si Mr.Shame on you’, shkruan gazetari.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!