“U sulmua KZAZ”, reagon kreu PD Rrogozhinë: Sajim i rilindësve të kapur nga paniku. Ja e vërteta..

E mërkurë, 12 June 2019 16:38

Para pak minutash është përhapur një lajm qe persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar qendrën e KZAZ-së në qytetin e Rrogozhinës. I menjëhershëm ka qenë reagimi i kreut të degës së PD Rrogozhinë, Ferdinand Saraçi sipas të cilit Asgjë sa thuhet ne portale nuk është e vërtetë . Materialet nuk janë prekur dhe as dera nuk është thyer . Gjithçka është sajuar si pasoje e panikut i cili ka kapur rilindësit .
Statusin ne FB i Ferdinand Saraçit
SQARIM !
Një lajm i rreme është përhapur sot me shpejtësinë e dritës për sa i përket sulmit te materialeve zgjedhore ne Rrogozhinë ! Asgjë sa thuhet ne portale nuk është e vërtetë . Materialet nuk janë prekur dhe as dera nuk është thyer . Gjithçka është sajuar si pasoje e panikut i cili ka kapur rilindasit . Personat te cilët janë afruar afër kinemasë se qytetit , kane shkuar aty për te marre fonine e cila ndodhej brenda ne kinema për arsye se sot pasdite do te organizohet një proteste nga ana e opozitës për sa i përket ndryshimit te hartës territoriale ne fshehtësi nga ana e qeverise . Duke dashur qe gjithçka te shkoje siç rilindja do , ky episod i ndodhur sot , u be madhor dhe u tjetërsua motivi vetëm e vetëm qe te tërhiqet vëmendja nga krimet e shumta qe qeveria ka kryer dhe krimi me i fundit qe lidhet drejtpërdrejt me Rrogozhinën është kalimi i 4km vije bregdetare dhe 1200ha toke nen administrimin e bashkise Divjakë. Turp i madh për do qytetar me bindje te majta të bashkise Rrogozhinë qe për ti shërbyer “shefit” pranon edhe vjedhjen e kufijve te qytetit ku ai bën pjese . Ftoj çdo qytetar te Rrogozhinës qe sot ne orën 18:30 te bashkohet me ne në proteste dhe te ngrijmë zërin për problemet tona ,pa lejuar askënd te na tjetërsoje kufijtë . E vërteta është e vërtetë dhe ne nuk lejojmë qe një grusht njerëzish , militante partiak ,ta shtremberojne ate dhe ta shesin tek qytetaret ashtu siç ata duan

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!