Kjo është diktaturë! Ata janë heronj: Voltana Ademi revoltohet për burgosjen e policëve bashkiakë

Saturday, 22 June 2019 12:16

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, ka reaguar e revoltuar pas vendimit të Gjykatës së Shkodrës për të mbajtur në burg, policët bashkiakë të ndaluar gjatë përplasjes me policinë e rendit përpara KZAZ-së, teksa ishin duke kryer detyrën e tyre.

“Kjo është diktaturë! – shkruan Ademi në Fb. - Drejtësia e kapur nga Kryeministri antikueshtues, lë në burg dy policët bashkiakë. Alfred Nikolli dhe Gentian Bytyçi u vendos të mbahen peng si të burgosur politikë.

Edhe tre të tjerët, Adi Garuci, Aleks Ndoi dhe Oraldo Thepi do të duhet të qëndrojnë në arrest shtëpie. Të gjithë këta janë heronjtë tanë, heronjtë e zgjedhjeve të lira e të ndershme, heronjtë e fjalës së lirë!

Asnjë hap pas! Përballë Kryeministrit - fatkeqësi kombëtare!”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!