Bashkitë Devoll dhe Pogradec revokojnë vendimin për caktimin e Qendrave të Votimit

Hënë, 24 June 2019 17:35

Bashkia e Devollit dhe Pogradecit i janë drejtuar me një letër KQZ-së, ku njoftojnë revokimin e vendimit për caktimin e Qendrave të Votimit.

Qendrat e Votimit do të ruhen nga punonjës të bashkive dhe në to nuk do të lejohet futja e materialeve zgjedhore.

Vendimi i bashkive thuhet se vjen në zbatim te dekretit të Presidentit.

Të dy bashkitë shprehen të vendosura për të marrë në administrim edhe KZAZ dhe VNV.

Më herët Bashkia Selenicë iu drejtua sërish me një letër KQZ-së, prefektit të qarkut Vlorë, kryeministrit të vendit, si dhe presidentit Meta, të zbatojnë dekretin e këtij të fundit dhe të lirojnë ambientet të cilat do të përdoren si ambiente zgjedhore si dhe ambiente për numërimin e votave.

Shametaj insiston edhe njëherë që në Selenicë nuk do të ketë zgjedhje, nuk ka kërkuar kuti votimi apo ambiente zgjedhore.

Shametaj kërkon vetëm zbatimin e dekretit të Presidentit Meta.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sot dhe nesër, 5 orë pa drita: Të gjitha zonat në Tiranë

Aktualitet

Sot dhe nesër, 5 orë pa drita: Të gjitha zonat në Tiranë

Nëpërmjet një njoftimi zyrtar OSHEE bën të ditur se në disa zona  të Tiranës sot dhe nesër, në datat 22 dhe 23 korrik, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike...

Sot dhe nesër, 5 orë pa drita: Të gjitha zonat në Tiranë

Aktualitet

Sot dhe nesër, 5 orë pa drita: Të gjitha zonat në Tiranë

Nëpërmjet një njoftimi zyrtar OSHEE bën të ditur se në disa zona  të Tiranës sot dhe nesër, në datat 22 dhe 23 korrik, do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike...

Censura në Neorealizmin Italian dhe Hollivud

Kulturë

Censura në Neorealizmin Italian dhe Hollivud

Nga Abaz T. Hoxha* Cikli: Mbi censurën në kinematografi - Pjesa II. (Vijon nga dje) Neorealizmi italian Këta regjisorë i xhiruan filmat e tyre drejtpërdrejt në natyrë, në rrugët e qyteteve, me xhirime më shumë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!