Bashkitë Devoll dhe Pogradec revokojnë vendimin për caktimin e Qendrave të Votimit

Hënë, 24 June 2019 17:35

Bashkia e Devollit dhe Pogradecit i janë drejtuar me një letër KQZ-së, ku njoftojnë revokimin e vendimit për caktimin e Qendrave të Votimit.

Qendrat e Votimit do të ruhen nga punonjës të bashkive dhe në to nuk do të lejohet futja e materialeve zgjedhore.

Vendimi i bashkive thuhet se vjen në zbatim te dekretit të Presidentit.

Të dy bashkitë shprehen të vendosura për të marrë në administrim edhe KZAZ dhe VNV.

Më herët Bashkia Selenicë iu drejtua sërish me një letër KQZ-së, prefektit të qarkut Vlorë, kryeministrit të vendit, si dhe presidentit Meta, të zbatojnë dekretin e këtij të fundit dhe të lirojnë ambientet të cilat do të përdoren si ambiente zgjedhore si dhe ambiente për numërimin e votave.

Shametaj insiston edhe njëherë që në Selenicë nuk do të ketë zgjedhje, nuk ka kërkuar kuti votimi apo ambiente zgjedhore.

Shametaj kërkon vetëm zbatimin e dekretit të Presidentit Meta.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Luftë" për malin e Tomorrit, Policia rrethon biznesmenët e gurit

Aktualitet

"Luftë" për malin e Tomorrit, Policia rrethon biznesmenët e gurit

Policia e Beratit e mbështetur nga forcat speciale, ka zhvilluar një betejë tjetër sot për të marrë me forcë malin e Tomorrit. Qindra policë kanë bllokuar kamionët dhe rrethuar “biznesmenët...

Aksident me pasojë vdekjen në malësinë e Krujës

Aktualitet

Aksident me pasojë vdekjen në malësinë e Krujës

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Malësinë e Krujës.. Një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë u plagosën si pasojë e ketij aksidenti  Sipas informacioneve...

Christine Lagarde merr mbështetjen e PE-së për të drejtuar Bankën Qendrore Evropiane

Globi

Christine Lagarde merr mbështetjen e PE-së për të drejtuar Bankën Qendrore Evropiane

Parlamenti Evropian mbështeti emërimin e Christine Lagarde si presidente e ardhshme e Bankës Qendrore Evropiane. Ky votim i hap rrugën asaj që të bëhet gruaja e parë që mban këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!