Kryebashkiaku i Lezhës, Frrokaj; Ja 3 skenarët e datës 30

Hënë, 24 June 2019 21:37

Kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj i ftuar në emisionin "360 Gradë" në RTV Ora ka treguar 3 skenarët e 30 qershorit.

Pjesë nga biseda në studio:

Frrokaj: Me 30 janë 3 skenare. Varianti më i mirë është që presidenti të japë një datë tjetër dhe të respektojmë datën tjetër.

Varianti tjetër, i dytë është një variant i keq. Gjithcka mund të marrë mbrapsht dhe mund të ketë përplasje.

Variantii tretë është akoma më skandaloz, mund të jemi në prag të dikaturës.

E dyta duket më e butë. Është më e butë një reagim mbarëpopullor sesa një diktaturë që ne e dimë se cafrë është diktatura.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Kulturë

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Nga dje deri më 26 korrik në qytetin e Mitrovicës, për vitin e nëntë me radhë organizohet Festivali Green. Ky edicion organizohet nën temën “Për nënën natyrë” duke vënë në spikamë...

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Kulturë

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Dje në ceremoninë përmbyllëse të edicionit të 11-të të PriFest, janë ndarë çmimet në kategoritë kryesore për filmat pjesëmarrës. ku çmimi për aktorën dhe aktorin më të mirë, u dhuruan...

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Kulturë

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Edicioni i dhjetë i Festivalit Ndërkombëtarë të Filmit të Animuar - “Anibar”, është mbyllur sonte. Ai është mbajtur nga 15 - 21 korrik në qytetin e Pejës, transmeton Koha.net.   Në këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!