Agron Gjekmarkaj: Jo zgjedhje diktature! Më arrestoni dhe mua!

Tuesday, 25 June 2019 10:33

Një deklaratë e karikaturistit të njohur Bujar Kapexhiu e pak ditë më parë ku thoshte se “Më 30 qershor unë pengoj votimet. Ju lutem më dënoni”, është përhapur gjerësisht në rrjetet sociale.

Gazetari Agron Gjekmarkaj në një reagim në rrjetet social bën thirrje që të mos ketë votime më 30 qershor. Ai madje ironizon kryeministrin Rama duke i kërkuar që ta dënojë, ta arrestoj vetëm sepse refuzon që të ketë votime.

“Më 30 qershor me duar të pastra, pa gishta të nxirrë. Këtu jam, më dënoni”, shprehet gazetari.

“Jo votime! Jo Diktaturë! Votimet plumb për demokracinë! Me 30 qershor me duar të pastra pa gishta të nxirë! Këtu jam-Më denoni! Hape burgun Rama”, shkruan në reagimin e plotë Gjekmarkaj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!