Mediu i përgjigjet Ramës: I marrë që merr në gojë të gjithë Shqipërinë

Tuesday, 25 June 2019 20:51

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu i ka kthyer përgjigje kreut të qeverisë Edi Rama. Ai thotë se që të të mos shajë Rama duhet të jesh në reshtin e bandave apo rrjetit të tij. “Rama ky i marre qe mer ne goje gjithe Shqiperine me paska qare hallin se kush meret me Fatmir Mediun.

Te mos shaje Rama me “diarene” e tij te perditshme, duhet te jesh ne reshtin e bandave apo rrjetit te tij te maskarrallikut.

Une merem dhe bashkohem me ata shqiptare qe bene Shqiperine vend anetar te NATOs dhe duan qe Shqiperia te behet vend anetare i BE, ku shqiptaret me vote te lire dhe jo bandat e krimit dhe korrupsionit nen urdhrat dhe komanden e Rames vendosin ke te shesin e te blejne, dhe e kane kthyer parlamentin dhe politiken ne pazar te gjese se gjalle.

Po perseris edhe njehere nese Driteroi do ishte gjalle do ndryshonte poezine e tij dhe do thoshte.
“Ne vendin tim ne vendin tend
Rama i cmendur te gjithe po i cmend””, shkruan Mediu.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Censura në Neorealizmin Italian dhe Hollivud

Kulturë

Censura në Neorealizmin Italian dhe Hollivud

Nga Abaz T. Hoxha* Cikli: Mbi censurën në kinematografi - Pjesa II. (Vijon nga dje) Neorealizmi italian Këta regjisorë i xhiruan filmat e tyre drejtpërdrejt në natyrë, në rrugët e qyteteve, me xhirime më shumë...

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Kulturë

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Nga dje deri më 26 korrik në qytetin e Mitrovicës, për vitin e nëntë me radhë organizohet Festivali Green. Ky edicion organizohet nën temën “Për nënën natyrë” duke vënë në spikamë...

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Kulturë

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Dje në ceremoninë përmbyllëse të edicionit të 11-të të PriFest, janë ndarë çmimet në kategoritë kryesore për filmat pjesëmarrës. ku çmimi për aktorën dhe aktorin më të mirë, u dhuruan...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!