‘Në 30 qershor nuk ka zgjedhje’/ Vjen paralajmërimi i fortë: Ja çfarë do të ndodhë ditën e premte …

Tuesday, 25 June 2019 22:10

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi në një lidhje direkte me emisionin ‘Dritare’, deklaroi se ditën e diel në 30 qershor nuk do të ketë zgjedhje.

Ai tha se brenda ditës së premte pritet reflektim dhe mund të arrihet një marrëveshje, dhe Rama do të largohet.

‘Dhuna nuk ka qenë kurrë insturment dhe mjet i kësaj force politike. Çdo akt dhune i shërben vetëm një njeriu dhe ai është Edi Rama. Në datë 30 nuk do të ketë proces në Shqipëri, sepse ëhstë e pamundur që gjysma e këtij elektorati, të lejojë këtë farsë të ndodhë në Shqipërinë e 2019-s. Në asnjë moment nuk mund të të them dhe as të them, që nga kjo seli të dalin thirrje dhune. Ajo që po të them është se deri të premten është afati zyrtar për të bërë pseudofushatën. Jamë shpresëplote se deri ditën e premte do të ketë reflektim, dhe do të ketë zgjidhje, që nis me çështjen e parë që është largimi i Edi Ramës’, deklaroi Këlliçi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!