Vasili: Raporti i DASH, fytyra e vërtetë e kriminalizuar e qeverisë Rama

E Enjte, 11 July 2019 21:57

Raporti i sotëm i Departamentit Amerikan të Shtetit tregon qartë fytyrën e vërtetë të qeverisë Rama.

Kështu shprehet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili në një reagim të tijin në Facebook.

“Departamenti Amerikan i Shtetit ne Raportin e publikuar sot tregon qarte fytyren e vertete te kriminalizuar te qeverise se Rames.

 
 

Lexojeni vete:

"Ka rrezik të konsiderueshëm nga krimi në Tiranë. Qeveria shqiptare po bën një përpjekje të bashkërenduar për të përmirësuar aftësitë e zbatimit të ligjit të vendit dhe për të zvogëluar korrupsionin. Krimi i organizuar ka një ndikim të theksuar në Shqipëri, me një rrjet të organizatave kriminale të përfshira në trafikimin e drogës, grabitje, ryshfet, pastrim parash, prostitucion dhe trafikim njerëzor", shkruan Vasili në reagimin e tij.

Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi sot një raport me nota kritika për qeverisjen në Shqipëri.

Në raport thuhet se Shqipëria është një vend i vështirë për të bërë biznes. Më tej theksohet se problem mbeten krimi, korrupsioni, zbatimi i ligijt dhe të drejtat e pronës. 

Sa i përket korrupsionit, raporti i DASH thotë se Shqipëria është vendi më i korruptuar në Ballkan.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Aktualitet

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29 shtetas nga Franca, mes tyre edhe...

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Aktualitet

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë  Kuvendit, Petraq Milon për kryetar të KLSH-së. Prof. Dok. Petraq Milo është një personalitet me një eksperiencë të jashtëzakonshme, brenda dhe jashtë...

Tre të rinj prangosen në Mirditë, ishin në kërkim

Aktualitet

Tre të rinj prangosen në Mirditë, ishin në kërkim

Prangosen 3 të rinj në Mirditë. Një 20-vjeçar dhe dy të tjerë nga 24 vjeç janë kapur nga policia pas goditjes me sende të forta të një 43-vjeçari në qytetin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!