Ja çfarë deklaronte Rama për Valdrin Pjetrin kur e zëvendësoi me Ditmir Bushatin

Tuesday, 13 August 2019 20:49

Kryeministri Edi Rama bën një hap pas dhe “lëshon” Valdrin Pjetrin, të cilit pasi i besoi drejtimin e bashkisë së Shkodrës i kishte besuar edhe Partinë Socialiste të këtij qyteti.

Deri para pak ditësh detyra e drejtuesit të qarkut socialist të PS-së mbahej nga Ditmir Bushati, por në mbledhjen e fundit të Asamblesë Kombëtara, Rama njoftoi ndryshimin.

“Vendosja e Valdrinit drejtues aty është gjëja e duhur”, deklaronte “i lumtur” Rama para gazetarëve më 30 korrik.

Ndërsa kanë kaluar vetëm dy javë nga këto qëndrime, sot, vetëm pak orë pasi Partia Demokratike publikoi dokumentin e Kuesturës së Firences përmes një reagimin në rrjetet sociale, Rama distancohet dhe shkruan se deri në zbulimin e së vërtetës, Partia Socialiste dhe Valdrin Pjetri i kanë rrugët e ndara.

Asambleja Socialiste

Në Asamblenë Kombëtare të mbledhur në Pallatin e Kongreseve më 23 korrik 2019, Rama bëri të ditur largimin e Ditmir Bushatit nga drejtimi i qarkut të Shkodrës.

Rama u shpreh se ky ndryshim vinte si nevojë për të përmirësuar drejtimin politik në Shkodër.

Edi Rama:  Duke ndjerë nevojën për të përmirësuar drejtimin politik në Qarkun e Shkodrës, Qarkun do e drejtojë kryetari i ri i Bashkisë së Shkodrës.

Pas kësaj deklarate të Ramës, ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në një prononcim për gazetarët deklaroi se: Nuk ka rëndësi të jem me post apo pa post. E rëndësishme është për çfarë çështjesh luftoj dhe pikëpamjesh mbroj. Të jeni të bindur se mungesa e oficit më bën të jem më i vendosur për të çuar përpara idetë për të ardhmen tonë”.

Ndërsa gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët ( 30 korrik 2019), kryemninistri Edi Rama u shpreh:

“Duhet një person çdo ditë e çdo natë aty. Unë dua që në fund të 4 viteve të Valdrinit, ata që shkojnë në Shkodër të kenë impaktin që kanë në Vlorë”, do të deklaronte Rama.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Aktualitet

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e kësaj të diele në ujërat e Adriatikut. Viktima është e seksit mashkull dhe është gjetur rreth 1 milje në det të hapur...

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Globi

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Këshilli ushtarak i Sudanit dhe aleanca e opozitës civile kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit. Marrëveshja do të krijojë një këshill të ri qeverisës, ku do të përfshihen...

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Aktualitet

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Policia Kufitare parandalon dhe  godet një rast të  tentativës për trafikim të lëndëve narkotike në portin e Durrësit. Uniformat blu kanë sekuestruar 55.5 kilogramë kanabis, ndërsa kanë vënë në pranga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!