Shqipëria nën flakë, Rama me pushime luksoze në Greqi/ Denoncimi i historianit

Saturday, 24 August 2019 16:09

Edi Rama, është denoncuar se shkoi në një vizitë luksi në Greqi, teksa në Shqipëri kanë shpërthyer zjarret në shumë zona. I pari që u shpreh ishte ish-kryeministri Berisha. Vizita e Ramës është mesa duket jo vetëm private, por dhe shumë konfidenciale. Historiani Arben Llalla, ka reaguar sot publikisht dhe jo vetëm ofron të dhëna se ku është kryeministri i vendit, por edhe flet për motivin e qendrimit atje. Llalla i referohet mediave greke në konkluzionet e tij.

Sipas mediave greke, Rama ka pirë kafe dhe ka ngrënë drekë në një nga restorantet e njohur të qytetit Trikalla, ditën e enjte. Llalla shpjegon në një deklaratë se vizita e kryministrit, vetëm në Greqi, pa asnjë dëshmitar, dhe pa truproja, ishte për të marë pjesë si Mbrojtës i Ortodoksisë Greke në meshën e një murgu në një Manastir.

Më tej, ai e ka sfiduar hapur kryeministrin. “Hajde Rama përgështroje nëse ta mban…”, shprehet historiani.

Nëse Edi Rama merr pjesë në mënyrë tërësisht private në të tilla aktivitete okulte, është pak të themi, se kjo është vërtetë një gjë e rendë për të cilën ai duhet të përgjigjet.

Rama është i lirë sigurisht të ndjekë ritet fetare që dëshiron, e të ndjekë besimin e tij, por si kryeministër, ai nuk mund të marrë pjesë në ceremoni të tilla aspak transparente, pasi kompromenton rendë interesat e vendit. Edi Rama me siguri e ka një shpjegim për këtë, dhe jo vetëm historiani Llalla po mbarë publiku pret ta dëgjojë.

9daa8bc1-dfa3-441c-bc1c-5b14a5fc6f68-696x522.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!