Inferioriteti i Ulsiut para Presidentit ishte frika e Ramës

Hënë, 09 September 2019 20:20

Mbledhja e sotme e Komisionit Parlamentar në fakt nxori në pah një të vërtetë të madhe që karakterizon rilindjen nga kreu deri tek degëzimet e saj në nivelet më të ulëta. E gjithë kasta e Rilindjes, përfshi dhe Ramën vetë, kanë kompleksin e parasë dhe hajdutëria ka arritur majat dhe kjo për faktin se më parë nuk kanë mbushur dot barkun me bukë.
Por Rama kujdeset mbi të gjitha që prurjet në rilindje të kenë dy cilës. Nivel sa më të ulët njerëzor dhe intelektual dhe inferiorë të mjerë. Edhe pa prekur fare grupin e gaztorëve të pseudo opozitës, mjaftonin pyetjet dhe teksti i Ulsiut për të kuptuar nivelin e inferioriteti dhe mediokritetit të këtij komisioni.
Në çdo fjali, fjalë që Ulsiu hapte gojën, inferioriteti ndaj Presidentit ishte i dukshëm. Pas fjalëve, pyetjeve, dhe fjalës së mbylljes së Ulsiut nuk ishte inferioriteti i tij. Ishte inferioriteti dhe frika e Ramës ndaj Presidentit të Republikës si institucion sepse e ka të vetmin mur ku përballet çmenduria e tij por edhe e Ilir Metës si një lojtar politik. / Redaksionale

Modifikuar më Tuesday, 10 September 2019 08:59

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!