Meta: Kënaqësi të prisja një përfaqësi të Komisionit të Venecias

Tuesday, 10 September 2019 14:29

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në takim, delegacionin e Komisionit të Venecias, i cili ka ardhur në Shqipëri për të mbledhur fakte dhe dhënë opinion nëse Ilir Meta e ka shkelur Kushtetutën me çdekretimin e zgjedhjeve të 30 Qershorit. Ky opinion iu kërkua ndërkombëtarëve, nga mazhoranca në parlament, në kuadrin e procesit që ajo ka nisur për shkarkimin e kreut të shtetit.

Metavetë  shkroi në Twitter pas takimit  se qe "kënaqësi të prisja sot një përfaqësi të Komisionit të Venecias. Nëse do të ishin respektuar rekomandimet e tyre në të kaluarën, Shqipëria kurrë nuk do të ishte në këtë situatë," ka theksuar ai në përfundim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!