Tritan Shehu: Nuk duhet të harrohet kurrë “11 Shtatori”

E mërkurë, 11 September 2019 12:06

Nga Tritan Shehu/

Nuk duhet te harrohet kurre “11 Shtatori”
Jo thjesht per mijera viktimat e asaj dite, por dhe per mesazhin e rrezikut qe ju kanos e vazhdon t’i kanoset demokracise e njerezimit nga cmenduria e kriminaliteti ekstrem i radikalizmave, indokrinimeve, ekstremizmave, terrorizmit te bazuar mbi anti vlerat dhe te perdorur politikisht nga despote ne Globin tone.
Sulmi i 11 Shtatorit ndaj ShBA, ketij vendi lider e garanci e lirive, demokracise, te drejtave universale, ishte nje sulm kunder te gjithe njerezimit, aspiratave njerezore te bazuara ne paqe, prosperitet e dinjitet.
Nuk duhet haruar kurre per te mos u perseritur, apo per tu perballuar cdo provokacion a agresion i tille i mundeshem kudo ne bote.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!