Berisha: Rama po grabit bregdetin e Jalës

E mërkurë, 11 September 2019 19:01

Nën tytën e pistoletave dhe nën emrin e kryeministrit Edi Rama, po zaptohet dhe po përvetësohet një pjesë e bregdetit të Jugut.

Ky është denoncimi i një qytetari, publikuar nga ish kryeministri Sali Berisha.

Sipas tij, Rama po grabit bregdetin e Jalës përmes Alban Xhillarit, biznesmen i njohur ndërtimi.

 

“Grabit bregun e Jalës duke përdorur si mashë famozin Lame dhe emrin e Edvin Hajdutit! Zbulohet shkaku i terrorit të Edvinit në kadastren e Vlorës! Qytetari dixhital akuzon rëndë Xhillarin si grabitës të dhunshëm të brigjeve të Jalës”, shkruan ish kryeministri Berisha, ndërsa më pas publikon edhe mesahzhin e qytetarit digjital.

"Z. Berisha Jam nje punjose e kadastres vlore prej nje muaji zyrat e kadastres te vlores jane nen teror dhe nje presion nga drejtusi pergjithshem Artan Lame me kercenime largimesh nga puna dhe detyrim per te dhene doreheqje nga puna e cila pasoj dhe me doreheqjen e dr. Flori Alimadhi, dhe me shkarkimin sot zv.dr Klodjan Troci dhe nje nr te tjere juristash emrat e te cilve priten te vine neser per largim nga puna. E gjithe kjo vetem e vetem per arsye se punjosit e kadastres te gjithe ne bllok kane refuzuar ne menyre te ligjshme zbatimin e nje urdheri flgrant me ligjin qe bene te mundur bllokimin e pronareve te ligjeshem te nje prone te fituar me vendim Gjykate te formes te prere. E gjithe kjo per te farorizuar mashtrusin dhe fallsifikatorin ALBAN XHILLARi i cili nen kercenimin e armeve dhe duke perdor direkt emrin e kryeministrit ka terorizuar gjithe banoret e vunoit dhe ka pervetsuar gjithe bregun e jales. Doktor te lutem na ndihmoni jemi familjar dhe jemi ne halle nga nje ane Artan lamja qe do na heqi buken e femijve per mos zbatimin e urdherit te tij te paligjshem dhe nga ana tjeter burgu nqs do e zbatojm kete urdher, cdo fjal nga keto qe ju kam shkruajtur jane te verifikushme,me besimin te ju per te ruajtur anonimitetin"

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!