Aleancë bolshevikësh? Kreu i Partisë Komuniste, fushatë per Albin Kurtin

E mërkurë, 11 September 2019 19:45

Kosova më 6 tetor do tidrejtohet kutive të votimit për të zgjedhur qeverinë që do të drejtojë vendin për katër vitet e ardhshme.

Pavarësisht se Kosova është një shtet sovran dhe i pavarur, nuk mungojnë ndërhyrjet as nga Tirana.

Së fundmi ka qenë kryetari i Partisë Komuniste Muharrem Xhafa, i cili përmes një postimi në Facebook, bën fushatë të hapur dhe pro liderit të Vetëvendosjes, Alibin Kurti.

Ja çfarë shkruan ai në një postim ku shfaqet në një foto me Kurtin:

A do ta mbajë fjalën?

Më 6 tetor 2019, në Kosovë mbahen zgjedhjet e përgjithshme të parakohëshme!
Fushatën e nisur e kam ndjekur sa kam mundur! Preferoj të fitojë forca politike Vetvendosja.
Po të kisha të drejtë vote, do të votoja për kryeministër të Kosovës, Albin Kurtin!
Dje e dëgjova Albinin të jepte intervistë në një medja të Shqipërisë dhe munda të kuptoj shumë gjëra. Po, mendoj, mjaft syresh, mund të realizohen në një Kosovë të pavarur, dmth nëse Kosova nuk do të jetë kapitaliste e në BE!
Unë kështu dua dhe këtë mbështes, dmth sot Kosovën shtet të pavarur; neser me Shqipërinë!
Po Albini, a do t'i mbajë fjalën e premtimet?
Votojeni Albin Kurtin!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!