Denoncimi, personazhi i njohur i botës së krimit, dy kate shtesë pa leje me ‘bekimin’ e Veliajt

E mërkurë, 11 September 2019 21:00
 

Pajtim Serjani, emër i njohur në botën e krimit, po ndërton dy kate pa leje në një pallat në zemër të Tiranës.

Ky është denoncimi që publikon ish kryeministri Sali Berisha

Duke iu referuar mesazhit të një qytetari, Berisha akuzon kryebashkiakun Erion Veliaj se po mbush xhepat me shtesa katesh të paligjshme

Sipas denoncuesit, bëhet fjalë për Pajtim Serjanin, i cili me ndihmën e drejtorit të Policisë Bashkiake Ermal Kapllani, po ndërton dy kate pa leje në zonën e "Komunës së Parisit".

“Lal Plehu mbush xhepat me shtesa katesh të paligjshme!”, shkruan Berisha, ndërsa publikon mesazhin e qytetarit digjital.

‘Zoti berisha! Kjo eshte shtesa pa leje ne katin e fundit te pallatit qe po ngre pajtim serjani.me lejen e shefit te policise bashkiake ermal kapllani.mund te verifikohet shume lehte ndodhet ne zonen e komunes se parisit.po ndertohen 2 kate shtese pa leje.me leje te dhene per nderrim dyersh ndertohen 2 kate pa leje ne mes te dites’

“Lal Plehu mbush xhepat me shtesa katesh të paligjshme!”, shkruan Berisha, ndërsa publikon mesazhin e qytetarit digjital.

‘Zoti berisha! Kjo eshte shtesa pa leje ne katin e fundit te pallatit qe po ngre pajtim serjani.me lejen e shefit te policise bashkiake ermal kapllani.mund te verifikohet shume lehte ndodhet ne zonen e komunes se parisit.po ndertohen 2 kate shtese pa leje.me leje te dhene per nderrim dyersh ndertohen 2 kate pa leje ne mes te dites’

Pajtim Serjani njihet si mik i Emiliano Shullazit dhe është akuzuar për disa vepra penale, përfshirë edhe gjoba ndaj bizneseve.

Ai ka qenë shënjestra e një atentati, të ndodhur më 5 janar 2015 në Rrugën e Kavajës, ku mbeti i vrarë atentatori Artur Baze.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!