21 vite nga vrasja/ PD përkujton nesër Azem Hajdarin

E mërkurë, 11 September 2019 21:25

Nesër mbushen 21 vjet nga vrasja e tribunit të demokracisë, Azem Hajdari.

Ngjarja e kobshme e 12 shtatorit 1998 do të përkujtohet nesër, ashtu si çdo vit, nga Partia Demokratike dhe lideri i saj Lulzim Basha.

Selia blu ka publikuar edhe axhendën e aktivitetit të ditës së nesërme për përkujtimin e Heroit të Demokracisë Azem Hajdari.

Ja axhenda:

CEREMONIA E PËRKUJTIMIT TË HEROIT TË DEMOKRACISË AZEM HAJDARIT

12 Shtator 2019

10:00  CEREMONIA PËRKUJTIMORE PRANË MEMORIALIT

10:30 - Deklaratë e Kryetarit Basha për mediat në përfundim të ceremonisë

10:45 - VARREZAT E DËSHMORËVE

11:15 – 12.00 VIZITË NË FAMILJE

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!