Basha: S’ka 'opozitë të re e të vjetër', ka vetëm një opozitë: PD dhe aleatët e saj!

E Enjte, 03 October 2019 14:05

(Nga fjala e kryetarit të opozitës Lulzim Basha sot në konferencën për shtyp).

Pyetje: Z. Basha, në rast se mazhoranca dhe “opozita e re” arrjnë të votojnë reformën zgjedhore, si do të reagoni ju?

Basha: Më falni?! Kush është Opozita e Re?!

Gazetari: Ata që janë sot në parlament...

Basha: Po s’ka Opozitë të Re dhe Opozitë të Vjetër! Ka vetëm një opozitë dhe një parlament monist, në të cilin ka njerëz që përfaqësojnë në rastin më të mirë, veten e tyre dhe askënd tjetër. Termi “Opozitë e Re” është term i medias së vjetër të blerë e të kapur dhe të shantazhuar nga qeveria. Ka vetëm një opozitë politike, e cila përfaqëson sot, shumicën dërrmuese të qytetarëve shqiptarë. Edhe me statistikat e zgjehdjeve të vjedhura të vitit 2017, edhe me statistikat e zgjedhjeve të vjedhura të vitit 2015, ka vetëm një opozitë që është Partia Demokratike dhe aleatët e saj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Aktualitet

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Nëse mendojmë se bota e fëmijëve janë vetëm lodrat gabohemi. Ata mendojnë për bashkëmoshataret e tyre. Amina në Fier, vetëm 8 vjeç i është drejtuar emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në...

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Aktualitet

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup. Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar...

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Aktualitet

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Një familje shqiptare në Lipjan të Kosovës është goditur nga një tragjedi e dyfishtë brenda pak ditësh. Katër ditë pasi Shqipdon Aliu, 23 vjeç, ishte zhdukur, ka humbur jetën edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!