Basha: Nëse Tahiri do gjykohej deri në fund, do shkohej tek Rama

Premte, 04 October 2019 20:36

Kreu i opozitës Lulzim Basha është i ftuari i mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV dhe SYRI.net.

Duke folur për gjyqin e Saimir Tahirit, Basha u shpreh se dënimi i tij ishte skandaloz.

Për Bashën, nëse do të shkohej deri në fund të hetimit të ish-ministrit të Brendshëm, hetimi do të përfundonte tek Edi Rama.

Ka një moment të rëndësishëm që media e ka humbur. E kapi vetë Fatos Lubonja. Dënimi Tahirit do të çonte te shefi i madh. Ministri nuk mund të kanalizonte vendin, të fikte radarët pa bekimin e kryeministrit’, deklaroi Basha.

‘Ky është një moment kyç për Shqipërinë. Po bëjmë hapa pas. Por kemi edhe një lajm të mirë: ndërgjegjësimin e faktorit ndërkombëtar se në Shqipëri duhet të ketë ndryshim. Dhe se, opozita është partner i besueshëm për këtë ndryshim’, shtoi lideri i opozitës.

‘PD nuk ka riskuar asnjëherë të quhet organizatë terroriste. Falë qëndresës sonë, shpeshherë edhe në ekstreme, siç ishte djegia e mandatave, por nuk kishte asnjë rrugë tjetër për ne. Një nga një kanë rënë të gjitha institucionet. Kapën prokurorin e përgjithshëm, prokurorin e Krimeve të Rënda, dëshmitarët i çuan në azil.

Ajo që shihni sot është rezultat i luftës 6-vjeçare të opozitës. Përgjegjësit nuk fshihen dot pas propagandës’, tha kreu i opozitës Lulzim Basha në SYRI TV dhe SYRI.net.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Aktualitet

Drama e fëmijëve shqiptarë/ 8-vjeçarja: Ndihmoni shoqen time, është e varfër, i jap bukë në...

Nëse mendojmë se bota e fëmijëve janë vetëm lodrat gabohemi. Ata mendojnë për bashkëmoshataret e tyre. Amina në Fier, vetëm 8 vjeç i është drejtuar emisionit “Shqiptarët për shqiptarët” në...

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Aktualitet

Shkupi shpreh zhgënjim për mos hapjen e bisedimeve nga BE-ja

Dështimi për marrjen e datës në takimin e drejtuesve të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian në Bruksel, u prit me zhgënjim në Shkup. Kabineti qeveritar i zotit Zaev ka njoftuar...

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Aktualitet

Tragjedi e dyfishtë/ I riu katër ditë i zhdukur, i vdes edhe babai

Një familje shqiptare në Lipjan të Kosovës është goditur nga një tragjedi e dyfishtë brenda pak ditësh. Katër ditë pasi Shqipdon Aliu, 23 vjeç, ishte zhdukur, ka humbur jetën edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!