“Nëse nuk ke vjedhur dhe ke mbjellë kanabis, përjashtohesh”, -llogaridhënia te PS

Tuesday, 01 May 2018 14:36

Kryeministri Edi Rama ka urdhëruar që të nisë llogaridhënia nga të gjithë drejtuesit e PS-së, të cilët janë në poste ekzekutive, duke nisur nga ministrat e deri në nivelet më të ulta për punën që kanë bërë deri tani.

Ka qenë sekretari i Përgjithshëm i PS-së, Taulant Balla, cili ka njoftuar vendimin e Ramës, por çështja është se çfarë llogarie do të japin.

Që kur Rama erdhi në krye të pushtet ka bërë shumë arritje që deri tani asnjë qeveria nuk ka mundur që të bëjë.

Ishte i pari që solli në Parlament deputetë të inkriminuar dhe me rekorde kriminale si dhe vuri në krye të bashkive kryesore persona të lidhur me krimin.

Puna tjetër, ishte që duke përdorur ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin, kanabizoi vendin duke u  bërë vendi i parë në europë për prodhimin e kanabisit.

Në tjetër arritje për të cilët mund të japin llogari ministrat e Ramës është se kush ka vjedhur më shumë nga paratë shqiptare.

Dhe shumë prej ministrave dhe drejtorëve të Ramës, këtu do kenë shumë për të thënë, duke pasur parasysh aferat korruptive në 5 vite qeverisje.

Modifikuar më Tuesday, 01 May 2018 15:54

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!