Bejko: Grupet kundër Bashës, pa ide dhe me inate personale

Tuesday, 01 May 2018 18:34

Kreu i PD-së në Gjirokastër Roland Bejko, në një intevistë për SYRI.net është shprehur se persona apo grupe të vogla  brenda PD, që dalin kundër Bashës, kanë thjesht qejfmbejtje personale dhe nuk kanë asnjë program apo alternativë.

 ‘Ish-figura të larta të PD-së e kanë një çështje personale me kreun e PD-së. Statusi është shkaku për të ndërtuar parimin e tyre, një përplasje me Lulzim Bashën. E kam ndjekur me vëmendje debatin e zhvilluar me individë apo grupe të vogla në PD’, u shpreh Bejko.

Kryedemokrati i Gjirokastrës tha se ka vënë re mungesë serioziteti në deklaratat e këtyre individëve që kanë dalë kundër statutit. Madje ai i ka konsideruar si “grupe shumë të dobëta” krahasuar me të tjerë që kanë kundërshtuar më parë, të cilët së paku kanë pasur ide e programe politike.

‘Në ditët e sotme, shikojmë se më tepër debatet janë inatçore, për qejfmbejtje personale, për emrat në listat e deputetëve.

Ka rotacione dhe askush nuk është i përjetshëm. PD aktualisht ka një qarkullim elitash dhe këto nuk bëhen pa zhurmë. Basha e ka pranuar që ka bërë gabime dhe ka shtrirë dorën për ti hyrë garës në vota’, u shpreh në studion e SYRI.net, Ronald Bejko, kryetar i PD-së së Gjirokastrës.

Modifikuar më Tuesday, 01 May 2018 18:57

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Politikë

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Një karikaturë e Kosta Rakës,  cila tregon situatën ekonomike në vend, është bërë hit në rrjete sociale. Në këtë karikaturë, shihet kryeministri Edi Rama që në shpinë mban çantën e...

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Aktualitet

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Dy turiste janë zhdukur në Alpet shqiptare. Që prej datës 13 gusht nuk ka asnjë informacion në lidhje me një turiste gjermane dhe një polake. Shoqatat bjeshkatare të Kosovës dhe Shqipërisë...

Edmond Panariti: Marrëzia e madhështisë së mjerimit!

Politikë

Edmond Panariti: Marrëzia e madhështisë së mjerimit!

Ish-ministri Edmond Panariti i është referuar revistës Monitor mbi raportin e Bankës Botërore, ku thuhet se Shqipëria me nivel varfërie 35%, është vendi më i varfëri në planet. Ai shpjegon...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!