Mbledhja e të dhënave shëndetësore/ Berisha: Akt prej skizofreni maniakal!

Diel, 06 May 2018 14:15

Ish kryeministri Berisha, ka reaguar ashpër lidhur me urdhrin e paligjshëm të Ministrisë së Shëndetësisë për mbledhjen e të dhënave personale të çdo pacienti.

Ai e quan një akt të pashembullt në histori, mbledhjen e të dhënave intime shëndetësore të qytetarëve, të cilat sipas tij, përbëjnë sekret mjekësor dhe personal që nga koha e Hipokratit.

“Ky akt superpolicesk deshmon dhe nje here se per skizofrenin ne krye te qeverise qytetaret e semure te ketij vendi jane thjesht skllever apo kafshe eksperimentale, per te cilet ky maniak ka te drejte te dije çdo te fshehte intime te trupit, shendetit, semundjeve te tyre.”, shkruan Berisha.

Reagimi i plotë:

 

Sali Berisha

8 mins · 

Akt prej skizofreni maniakal!

Te dashur miq, manjaku skizofren dhe ndrikulla e tij si ai ne krye te shendetesise, ne nje akt te pashembullt ne histori kerkojne te mbledhin te dhenat e fshehta intime shendetesore, mjeksore te qytetareve shqiptare, te cilat perbejne sekret mjeksor dhe personal qe nga koha e Hipokratit deri sot. Ky akt superpolicesk deshmon dhe nje here se per skizofrenin ne krye te qeverise qytetaret e semure te ketij vendi jane thjesht skllever apo kafshe eksperimentale, per te cilet ky maniak ka te drejte te dije çdo te fshehte intime te trupit, shendetit, semundjeve te tyre.

Nje kerkese te tille nuk e kane bere ndonjehere as dhe diktatoret me mizore ne histori. Kjo kerkese deshmon rrezikun e jashtezakonshem qe paraqet per qytetaret shqiptare paranojaku ne krye te qeverise se tyre, dhe eshte nje apel per çdo shqiptar qe te flakim sa me pare nga pushteti kalbesiren e tij! sb

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!