Berisha: Kunata e Ditzi Bushati merret pedagoge jashtë çdo kriteri

Premte, 11 May 2018 17:58

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar ditën e sotme Ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushatin, për të cilin thotë se ka punësuar jashtë çdo kriteri si pedagoge në Elbasan, kunatën e tij.

Duke publikuar një mesazh që ia kanë dërguar, Berisha sqaron se kunata e Bushati nuk as mesataren e duhur as për tu futur në konkurimi, e jo më të emërohet pedagoge. 

Reagimi i Berishës

Kunata e Ditzi Bushati merret pedagoge jashte cdo kriteri!

Lexoni mesazhin e pedagogut dixhital. sb

“Doktor pershendetje!

Dekani dhe Shefja e dep Gazetarise zbatuan urdherat e D. Bushatit dhe Nikolles.
Te dy kane firmosur marrjen ne pune si pedagoge te kunates se Ditmir Bushatit E. Gugu dhe ish drejtuesen e Drejtorise Arsimore ne Elbasan J. Cungu me urdher te Nikolles. Me ndihmen e Rektorit.
Gjithcka me procedura konkuruese formale.
Madje kunata e Ditmirit nuk ka as mesataren e universitetit sa duhet dhe duhet te mos ishte fare as ne konkurim.
Per ti hapur vend larguan dy prof.dr:
T. Plangarica e B. Suta, nen kercenimin e ndjekjes penale sepse nuk kishin kontrate mqs punon jashte Shqiperise si lektore.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Globi

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qytet të Turqisë, ku bashkëshorti në sy të vajzës së vogël, 10 vjeç ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij, 38-vjeçare. “Nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!