Ish-deputeti i dënuar për prostitucion ka ende ndikime në PS, emëron drejtor njeriun e tij

Tuesday, 15 May 2018 19:10

Edi Ramës nuk i ndahet shpirti nga njerëzit e inkriminuar. I dënuari për shfrytëzim prostitucioni Arben Ndoka, ish-deputeti i Ramës, që u detyrua të linte mandatin për akuzat e forta të përfshirjes në trafiqe vazhdon të bëjë ligjin në Qarkun e Lezhës.

Screenshot_12.png

55news.al ka investiguar emërimet në administratë në këtë qark. E një ndër emërimet më të fundit është ai i Drejtorit të Agjencisë së Konsumatorit dhe Ushqimit.

Në këtë pozicion pa meritokraci dhe jashtë sistemit të Administratës Civile është emëruar Ernest Ndreca. Në një kontroll të thjeshtë në profilin e  Ndrecës, për të parë se cilat ishin meritat e emërimit të tij, siç mund ta shihni edhe ën foton e mëposhtme duket CV-ja e pasuruar me aktivitete e përfshirje në fushatat elektorale të Partisë Socialiste.

ernesttt.pngernest ndreca 2.png

ernest ndreca.png

(Me shigjeta nga e majta në të djathtë, Arben Ndoka dhe Pjerin Ndreu)

Në fotot e ëmsipërme Ernest Ndreca shfaqet edhe me ish-deputetin socialist i kapur nga ligji i dekriminalizimit.  Arben Ndoka, i dënuar nga Gjykata e Romës me 7 vjet e 27 ditë burg nën akuzën e shfrytëzimit të prostitucionit në rrethana të rënduara, dhe heqje të paligjshme të lirisë ndaj personave të tjerë. Gjykatat shqiptare, ajo e faktit në Lezhë, dhe e Apelit në Shkodër kanë bërë njohjen e vendimit të Gjykatës së Romës dhe e kanë ulur masën e dënimit në 4 vjet burgim. Arben Ndoka, është transferuar nga Italia për ta vuajtur dënimin në Shqipëri. Arben Ndoka më pas ka përfituar nga sistemi ynë i drejtësisë lirim para kohe me kusht, dhe në vitin 2005, është liruar. Ky është pra personi që Edi Rama futi në listën e Lezhës në zgjedhjet e 23 qershorit.

E për ta lidhur me emërimin e drejtorit të ri të AKU, ky është sistemi që Rama ka aplikuar për emërimin në administratë. Mjafton të shërbesh në fushatat elektorale dhe të zbatosh urdhërat e personave si Arben Ndoka që ti ta meritosh vendin e punës.

Modifikuar më Tuesday, 15 May 2018 19:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!