Një ditë pas protestës së opozitës në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ kreu i PD, Lulzim Basha ka mbledhur në seli…
Nga Myslim Murrizi REZERVUARI I FSHATIT KRYEKUQ BASHKIA DIVJAKE, DERDHET NE LAGUNEN E KARAVASTAS, QE TE BOSHATISET ,SE PARTIA, BASHKIA…
Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka kërkuar heqjen e masës “arrest shtëpie” dhënë Gjykata e krimeve të Renda. I pyetur…
Edhe pse e vetmja dhunë e shkaktuar ishte ajo e policisë në drejtim të kryeredaktorit të Gazetës “Rilindja Demokratike”, policia…
Nga “Washington Post”, tek “Fox News”, “ABC News”, “Associated Press” etj., të gjitha mediat më prestigjioze amerikane dhe evropiane kanë…
Presidenti i asamblesë parlamentare te OSBE-se George Tsereteli, ka thënë se qeveria duhet t’i dëgjojë kritikat e opozitës gjatë protestave…
Erion Veliaj ka mbushur arkën e bashkisë nga taksat e qytetarëeve të Tiranës por nuk është aspak I përkushtuar të…
Mungesa e kazanëve të mbeturinave është kthyer në një problem serioz në Bulqizë. Banorët e lagjes ‘Minatori’, në bashkinë Bulqizë,…
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet një sattusi në faqen facebook ka shprehur mirenjohjen e tij të thellë për…
Nderkohe qe dje mediat gjermane flisnin per skepticizem lidhur me hapjen e negociatave per vendin tone, duke e cilesuar kete…
Një ditë më parë opozita mbajti protestën madhështore në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ku morën pjesë mijëra qytetarë për të…
Na mbeten edhe pak ditë nga momenti kur do të merret vendimi final lidhur me çeljen e negociatave për Shqipërinë.…

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!